Montemama - Čo pre škôlkárov pod stromček (3 - 6 rokov) old
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie

Login *
Heslo *
Zapamätať

Registrácia

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Login *
Heslo *
Overiť heslo *
Email *
Overiť email *
Captcha *

Škôlkári sú už plnohodnotní obyvatelia domácnosti a nasávajú ako špongia všetko, čo sa okolo nich deje. Sú to samostatné jednotky, ktoré vedia už väčšinu samoobslužných prác. Ich prioritou začínajú byť kamaráti a senzitívne obdobia sa striedajú jedno za druhým. Preto aj hračky vyberáme hodnotné, ktoré ich zabavia a aj niečomu priučia. Vyberte si od veľkých až po drobnosti :)

My na montemame máme dvoch škôlkarov. POd stromček im tento rok zabalíme mozaiku. 4 ročná Lia dostane dievčatá a predškolák Maťko, ktorý aktuálne chce byť polovník (aby chránil zvieratá) zvieratká v lese. Obe veríme, že sa naším deťom budú tieto mozaiky aspoň tak páčiť, ako sa páčia nám. A okrem iného trénujú sústredenie, trpezlivosť a jemnú motoriku. Každá sada obahuje 4 predlohy, sú pomerne zložité a u detí podporia aj priestorovú orientáciu. V ponuke máme esšte zviratká v ZOO.


Medzi tohotoročné hity patria farebné kamene. V ponuke máme niekoľko sád aj s predlohami na prácu. Kamene poslúžia na vytváranie obrazcov či stavanie veží, ale aj ako stavebný materiál pri voľnej hre.

Väčšie darčeky:

Drevený kalendár s hodinkami poslúži na uvedomovanie striedania ročných období, dní, týždňov, mesiacov, pomenovanie aktuálneho počasia a samozrejme aj na učenie hodín. Jednoduchá pomôcka, na ktorej deťom vysvetlíte ročný cykluy a striedanie ročných období . Prejdete si dni v týždni a ukážete, koľko hodín trvá jeden deň. Kalendár je v angličtine, čiže na prvom stupni Vám poslúži aj ako učebný materiál do školy.

Alebo veľký látkový kalendár, ktorému sa obzvlášť tešíme. Je takmer nezničiteľný a využijete ho od 3 rokov až po školu. Jeho výhodou je, že je v slovenčine a jednotlivé časti sú na suchý zips, ktorý deti milujú.Kufrík s reálnym náradím bude pomocníkom pri majstrovaní s oteckami a dedkami. Náradie je funkčné primerane k veku a slúži hlavne na prvotné pokusy pri domácom majstrovní.Ľudské telo, tak veľmi univerzálna téma všetkých detí. Ako nám bije srdiečko, ako vyzerajú pľúca, ako a kde vzniká hovienko :) K tejto vážnej problematike máme toho hneď viac. Veľmi obľúbené sú viacvrstvové puzzle ľudského tela pre chlapčekov aj pre dievčatká, potom okienková knižka Pozri sa do vnútra svojho tela a samozrejme miniatúry ľudských orgánov a puzzle Larsen
Ďalšou obľúbenou témou je vesmír. Okrem miniatúr planét a sady astronautov a rakiet máme aj veľmi obľúbený vesmírny projektor, ktorý poslúžia aj ako nočné svetlo. Malých kozmonautov poteší aj svietiaci závesný model slnečnej sústavy.
Dinosaury
Tiež nerozumiete Vašim deťom keď hovoria o dinosauroch? V ponuke mame niekoľko sád miniatúr ale aj veľmi obľúbený ručný projektor, ktorý v tme premieta obrázky široké až 1 meter. Skladatelia puzzle sa určite potešia dinosaurie larsen puzzle alebo aj tejto novinke

Často sa nás pýtajú, akú drobnosť chceme pre naše deti na Vianoce, tak sme si ich spísali a náš "ťaháčik" posúame aj Vám

Korálky v šikovnej krabičke - na nekonečné navliekanie náhrdelníkov

Syr a myš - prevliekačku - ako príprava na šitie a vďaka šikovnému úchopu myšky aj na písanie ( pre najmenších škôlkarov len na navliekanie, predškoláci sa na nej učia hlavne vyvliekanie, čo je omnoho náročnejší pohyb)

Balančná hra – veža
Ideálna na spoločné hranie a cibrenie trpezlivosti, hodíte kockou a podľa farby staviate vežu až kým nespadne. Čo deti samozrejme milujú.

Puzzle abeceda
jednoduchá a pritom estetická vkladačka ideálna na spoznávanie písmen, či prevliekačka.
Lucia a Marcela


Najčítanejšie na blogu

Psychomotorický vývoj dieťaťa

Psychomotorický vývoj je jedným z najdôležitejších procesov v živote každého človeka, a preto mu treba venovať dostatočnú rodičovskú pozornosť. Avšak nezabúdajme, že netreba hneď na začiatku očakávať veľké pokroky. Musíme si uvedomiť, že každé dieťa je iné a môže sa stať, že bude vo vývoji buď zaostávať alebo práve naopak veľmi napredovať. Preto sa nikdy nesnažte svojmu dieťatku nasilu vnucovať spôsoby, ktoré sú mu ešte cudzie a nemá na nich dostatočne vyvinuté zmysly a motoriku.
Akými vývojovými fázami dieťa prejde a ako sa k nim treba postaviť? O čo sa treba pri jednotlivých fázach snažiť a ako s dieťaťom cvičiť? To sa dozviete v tomto článku.

Čítať ďalej...

To najlepšie pre najmenších (0 - 6 mesiacov)

Keď sa bábätko narodí, tak to najdôležitejšie pre neho sú rodičia. Ich hlas, vôňa, tvár. To, ako sa s novorodencom zaobchádza, si nesie so sebou celý život. Rovnako je to aj s koncentráciou. Už dvojtýždňové bábätko sa dokáže koncentrovane pozerať na kontrastne čierno-biele obrazce. Preto je prvá montessori pomôcka pre deti práve závesný čierno-biely mobil známy ako Munari.

Čítať ďalej...

Komunikácia s deťmi Montessori spôsobom

Starostlivosť o deti úzko súvisí so spôsobom komunikácie. Komunikácia montessori spôsobom zahŕňa nefalšované uznanie a rešpekt voči deťom a nasleduje montessori princípy. To zahŕňa viac než len slová a intonáciu. Je to tiež postoj, reč tela a činy odpovedajúce deťom a ich potrebám. Každému dieťaťu mladšiemu než tri roky takáto vnímavá komunikácia pomáha dôverovať jeho vychovávateľom, slobodne sa pohybovať, objavovať a rozvíjať jeho zručnosti. Ako teda vychovávateľ (rodič) komunikuje s deťmi Montessori spôsobom? Nasledujúci zoznam nie je úplný, ale ponúka niekoľko dôležitých spôsobov komunikácie v Montessori zariadení (rodine).

 

Čítať ďalej...

Päť pravidiel, ktoré pomôžu dieťatku rozprávať

Prvé slová zvyčajne prichádzajú spolu s prvými krokmi medzi dvanástym až osemnástym mesiacom. Od Márie Montessori vieme, že mozog dieťaťa v tomto období funguje ako špongia. Absorbujúca myseľ nasáva podnety z okolia, od narodenia počúva hovorenú reč svojich rodičov, všetko si to do hlávky ukladá až zrazu dôjde k zázraku a slová, najskôr veľmi jednoduché a skomolené, začne používať. Bez toho, aby sme dieťa cielene učili, postupne rozpráva. Naučí sa to úplne samo. Niektoré skôr, iné trochu neskôr, každé v čase, kedy je pripravené. Ako mu vyjsť v ústrety a túto úžasnú cestu trochu uľahčiť?

Čítať ďalej...

Kým oslávim prvý rok (6 - 12 mesiacov)

Keď sa z malého bábätka stáva batoľa, z rodičov sa stávajú strážcovia všetkého v domácnosti. A týchto drobcov takmer vôbec nezaujímajú žiadne hračky. Malí objavitelia by chceli robiť to, čo robia aj rodičia a preto chcú všetko otvárať a zatvárať, schovávať a premiestňovať, navliekať a skúšať, čo sa kam zmestí. Ak sa deťom ponúkne to, o čo majú záujem správny čas, tak ich tieto pomôcky zabavia na dlho.

Čítať ďalej...